Children's Rehabilitation Institute of Teleton USA

Age Group Results

December 10, 2016


Split Second Productions

10K

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Elizabeth Longoria San Antonio TX 2285 37 3 43:30.21 43:38.49 7:00/M
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Kelley Martin San Antonio TX 2288 42 10 49:30.32 49:31.19 7:57/M
 

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Brisa Bowers 2019 19 35 1:08:39.92 1:08:48.52 11:02/M
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Anali Torres San Antonio TX 2247 27 24 58:35.43 58:58.54 9:25/M
2 Ana Cantu San Antonio TX 2237 23 27 1:00:59.07 1:01:28.46 9:48/M
3 Ilse Garcia San Antonio TX 2264 28 29 1:01:34.87 1:01:57.20 9:54/M
4 Angelina Castillo San Antonio TX 2243 22 30 1:02:13.71 1:02:46.97 10:00/M
5 Brenda Gonzalez San Antonio TX 2136 27 38 1:16:42.61 1:16:54.34 12:20/M
6 Nancy Saldana Zertuche San Antonio TX 2305 24 39 1:20:31.99 1:21:01.06 12:57/M
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Lindsey Gipson Selma TX 2167 30 13 53:18.66 53:20.65 8:34/M
2 Bridget Eaton New Braunfels TX 2250 36 20 56:41.57 56:51.24 9:07/M
3 Tan Campen San Antonio TX 2216 37 22 57:04.96 57:39.05 9:10/M
4 Sylvia Prabudy San Antonio TX 2143 35 26 1:00:24.33 1:02:02.55 9:43/M
5 Loany De La Garza San Antonio TX 2117 36 40 1:21:08.06 1:21:18.72 13:03/M
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Jewel Bowers 2092 43 34 1:08:32.53 1:08:41.17 11:01/M
2 Roberta Darnell Cibolo TX 2244 43 37 1:09:57.63 1:10:25.90 11:15/M
 

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Rebecca Casillas 2077 52 11 52:25.45 52:36.42 8:26/M
2 April Smith San Antonio TX 2306 56 25 59:47.62 59:52.75 9:37/M
3 Linda Laymon Boerne TX 2280 53 31 1:03:39.90 1:04:03.54 10:14/M
 

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Glenda Carroll New Braunfels TX 2239 69 23 58:08.54 58:19.03 9:21/M
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Walter M Gamboa San Antonio TX 2263 32 1 40:01.88 40:02.93 6:26/M
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Raul Rueda San Antonio TX 2321 42 2 40:44.00 40:45.39 6:33/M
 

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Aaron Eaton New Braunfels TX 2249 6 19 56:40.80 56:50.37 9:07/M
 

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Fernando Royo Domenzain San Antonio TX 2304 23 8 47:06.80 47:11.54 7:34/M
2 Harsha Bathula San Antonio TX 2142 28 21 56:43.79 57:24.21 9:07/M
3 Jose Ponce San Antonio TX 2297 28 28 1:01:29.91 1:01:52.19 9:53/M
4 Erik Riojas 2006 27 32 1:03:49.50 1:04:24.16 10:16/M
5 Daniel Luna 2014 23 33 1:04:12.81 1:04:47.77 10:19/M
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Idris Usman San Antonio TX 2153 32 5 46:30.15 46:32.31 7:29/M
2 Chris Eaton New Braunfels TX 2251 35 12 52:29.41 52:35.24 8:26/M
3 Donald Fritz San Antonio TX 2163 37 14 53:42.20 53:50.81 8:38/M
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Roger Lopez San Antoniosan Antonio TX 2189 44 4 45:24.43 45:50.62 7:18/M
2 Jerry Charles Cibolo TX 2220 48 6 46:33.49 46:35.12 7:29/M
3 Ricardo Guzman San Antonio TX 2274 41 7 47:02.01 47:03.45 7:34/M
4 Alfonso Martinez San Antonio TX 2289 48 17 54:41.44 55:07.31 8:47/M
5 Ryan Phipps Schertz TX 2157 47 36 1:09:09.77 1:09:23.50 11:07/M
 

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Tim Callahan San Antonio TX 2236 58 9 49:30.73 49:32.01 7:57/M
2 Donald Hooper San Antonio TX 2177 55 15 53:44.01 53:47.00 8:38/M
3 Terry Thill San Antonio TX 2165 50 16 54:34.56 54:50.73 8:46/M
 

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 Dean Jonsson Spring Branch TX 2172 65 18 56:17.77 56:20.00 9:03/M