Lighting The Way 2017

Age Group Results

November 04, 2017


Split Second Productions

5k

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Claudia Alba 5899 15 6   23:23.54 23:27.62 0:04.08 7:31/M
 

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Erin Alba 5907 40 12   25:34.26 25:39.26 0:05.00 8:13/M
 

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Evan Perez 6016 14 10   25:19.56 25:24.18 0:04.62 8:08/M
2 Cheyenne Storms 6209 13 15 0:47.59 26:07.15 26:11.48 0:04.33 8:24/M
3 Scarlett Kelly 3940 7 51 10:10.72 35:30.28 37:02.58 1:32.30 11:25/M
4 Laura Jordan 4976 12 64 13:14.41 38:33.97 38:43.13 0:09.16 12:24/M
5 Melia Abbott 5033 11 71 16:22.90 41:42.46 41:49.49 0:07.03 13:25/M
6 Dejiah Martinez 5045 11 106 29:25.59 54:45.15 55:14.16 0:29.01 17:36/M
7 Avery Brown 3943 0 110 30:13.80 55:33.36 56:39.07 1:05.71 17:52/M
8 Ashlie Romen 6054 14 112 31:06.89 56:26.45 57:04.36 0:37.91 18:09/M
9 Jaylene Rodriguez 6033 12 113 31:09.44 56:29.00 57:06.84 0:37.84 18:10/M
10 Lana Surmons 5022 6 128 34:17.38 59:36.94 1:00:16.64 0:39.70 19:10/M
11 Sophia Jordan 4978 9 135 34:48.24 1:00:07.80 1:00:26.71 0:18.91 19:20/M
12 Vianna Sierra 3970 10 146 36:21.80 1:01:41.36 1:02:44.24 1:02.88 19:50/M
13 Sariah Martinez 5049 9 152 36:57.37 1:02:16.93 1:02:44.33 0:27.40 20:01/M
14 Mckenzie Sefcik 5006 9 161 38:33.15 1:03:52.71 1:05:07.78 1:15.07 20:32/M
15 Addison Seebach 5003 5 164 38:33.85 1:03:53.41 1:05:07.31 1:13.90 20:32/M
16 Addyson Gomez 4958 7 176 50:16.41 1:15:35.97 1:16:36.76 1:00.79 24:18/M
17 Natalie Comacho 5963 14 180 57:43.96 1:23:03.52 1:23:20.42 0:16.90 26:42/M
 

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Martinez Mary 6012 17 7   23:36.42 23:40.74 0:04.32 7:35/M
2 Erica Ballesteros 5940 15 20 3:35.48 27:11.90 27:16.75 0:04.85 8:44/M
3 Aubrey Hoehn 5995 15 24 4:46.54 28:22.96 28:27.57 0:04.61 9:07/M
4 Bethany Castillo Cibolo 4942 15 30 7:03.02 30:39.44 30:44.98 0:05.54 9:51/M
5 Autumn Robinson 6023 17 38 8:54.19 32:30.61 32:54.91 0:24.30 10:27/M
6 Raquel Robinson 6024 15 41 9:36.49 33:12.91 33:37.58 0:24.67 10:41/M
7 Christina Troy San Antonio 5027 18 48 11:13.15 34:49.57 35:31.90 0:42.33 11:12/M
 

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jessica Dziuk Poth 4951 23 22   27:25.75 27:34.19 0:08.44 8:49/M
2 Andrea Vazquez San Antonio 3972 20 53 8:08.62 35:34.37 35:49.59 0:15.22 11:26/M
3 Yen Le San Antonio 4980 23 61 10:37.01 38:02.76 38:31.71 0:28.95 12:14/M
4 Miranda Setzer 5010 20 155 35:29.16 1:02:54.91 1:04:14.82 1:19.91 20:14/M
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Ana Hernandez San Antonio 4969 27 26   29:33.78 29:41.28 0:07.50 9:30/M
2 Monica Deutchman San Antonio 4950 29 47 4:47.38 34:21.16 34:38.32 0:17.16 11:03/M
3 Zaira Saldać±a San Antonio 5002 29 57 6:35.25 36:09.03 36:53.27 0:44.24 11:37/M
4 Carreon Jessica 6008 26 70 11:11.92 40:45.70 40:51.56 0:05.86 13:06/M
5 Genevie Denard 5039 29 154 32:55.69 1:02:29.47 1:02:56.95 0:27.48 20:05/M
6 Steffany Seebach Poth 5004 28 162 34:19.36 1:03:53.14 1:05:05.80 1:12.66 20:32/M
7 Mary Lutka 3929 25 178 47:34.17 1:17:07.95 1:18:04.85 0:56.90 24:48/M
8 Susy Sagastume 5053 29 182 1:05:26.64 1:35:00.42 1:35:00.42 30:33/M
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Wilnelia Antuna-Camacho 4935 30 32   30:48.03 31:28.35 0:40.32 9:54/M
2 Rebeca Gonzalez San Antonio 4964 34 42 2:39.40 33:27.43 33:27.43 10:45/M
3 Sarah Sledd San Antonio 5013 31 46 3:31.60 34:19.63 34:46.46 0:26.83 11:02/M
4 Laura Wood San Antonio 3979 30 56 5:16.38 36:04.41 36:38.45 0:34.04 11:36/M
5 Jessica Cantu San Antonio 4940 32 79 13:24.31 44:12.34 44:43.47 0:31.13 14:13/M
6 Rebecca Salazar San Antonio 3961 33 95 20:46.06 51:34.09 52:13.59 0:39.50 16:35/M
7 Amber Brown 3942 32 109 24:44.94 55:32.97 56:39.45 1:06.48 17:51/M
8 Brittany Lutka 3930 31 179 46:20.62 1:17:08.65 1:18:05.44 0:56.79 24:48/M
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Sara Parks San Antonio TX 5066 35 39   32:45.49 33:02.20 0:16.71 10:32/M
2 Erika Santiago 6070 35 44 1:25.17 34:10.66 34:28.55 0:17.89 10:59/M
3 Michelle Cook San Antonio 4946 39 55 3:10.29 35:55.78 36:53.24 0:57.46 11:33/M
4 Reina Wilson 5866 39 68 6:37.84 39:23.33 39:49.70 0:26.37 12:40/M
5 Annaliza Prado 4993 35 75 10:31.77 43:17.26 43:40.00 0:22.74 13:55/M
6 Lisa Gomez San Antonio 4961 39 78 11:18.85 44:04.34 44:27.30 0:22.96 14:10/M
7 Sandy Rodriguez 6048 38 85 14:16.42 47:01.91 47:40.55 0:38.64 15:07/M
8 Kelly Evans 5971 36 105 21:29.15 54:14.64 54:40.16 0:25.52 17:26/M
9 Leanna Pollard San Antonio 3933 39 118 25:28.40 58:13.89 58:34.63 0:20.74 18:43/M
10 Rhonda Surmons San Antonio 5024 38 130 26:59.45 59:44.94 1:00:24.46 0:39.52 19:12/M
11 Monica Tomes 5056 35 184 1:10:47.35 1:43:32.84 1:43:32.84 33:17/M
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Michelle Henry 5988 43 14   25:53.48 25:58.94 0:05.46 8:19/M
2 Stormie Williams 3951 42 59 10:37.08 36:30.56 36:39.15 0:08.59 11:44/M
3 Teresa McFalls 5050 41 90 22:03.34 47:56.82 48:25.64 0:28.82 15:25/M
4 Lara August 5035 43 99 27:27.14 53:20.62 54:03.89 0:43.27 17:09/M
5 Sheridan Chambers 5037 42 102 27:30.78 53:24.26 54:03.17 0:38.91 17:10/M
6 Julie Olivarri San Antonio 4987 41 133 34:09.25 1:00:02.73 1:01:01.05 0:58.32 19:18/M
7 Rebecca Sierra San Antonio 3967 44 141 34:53.08 1:00:46.56 1:01:47.91 1:01.35 19:32/M
8 Martha Kizer La Vernia 4979 42 169 40:11.52 1:06:05.00 1:06:32.40 0:27.40 21:15/M
9 Danah Ferguson Adkins 4952 41 170 40:11.65 1:06:05.13 1:06:32.86 0:27.73 21:15/M
10 Linda Prendez 4996 43 175 49:41.91 1:15:35.39 1:16:35.76 1:00.37 24:18/M
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Robyn Burke 3976 49 36   32:09.07 32:19.20 0:10.13 10:20/M
2 Lynette Best-Gray La Vernia 4936 46 37 0:11.86 32:20.93 32:25.92 0:04.99 10:24/M
3 Natasha Shank 5074 45 43 1:58.52 34:07.59 34:33.77 0:26.18 10:58/M
4 Tracey Abbott 5034 45 73 9:49.47 41:58.54 42:06.06 0:07.52 13:30/M
5 Diana Jordan San Antonio 4975 45 134 27:58.38 1:00:07.45 1:00:26.97 0:19.52 19:20/M
6 Evelyn Neal 4986 47 144 28:50.29 1:00:59.36 1:01:18.59 0:19.23 19:37/M
7 Nickles Carla 5036 46 153 30:19.64 1:02:28.71 1:02:57.73 0:29.02 20:05/M
8 Amber Setzer La Vernia 5007 46 157 30:45.95 1:02:55.02 1:04:14.83 1:19.81 20:14/M
9 Linda Gomez San Antonio 4960 46 160 31:16.38 1:03:25.45 1:04:26.41 1:00.96 20:23/M
 

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Whitney Greene Canyon Lake 4966 52 16   26:09.33 26:17.19 0:07.86 8:25/M
2 Connie Trevino 5057 52 49 8:48.91 34:58.24 35:07.36 0:09.12 11:15/M
3 Ann Recker 6017 54 94 24:35.90 50:45.23 51:31.47 0:46.24 16:19/M
4 Gutierrez Sylvia 6220 54 100 27:14.11 53:23.44 53:54.24 0:30.80 17:10/M
5 Martinez Sonia 6208 52 101 27:14.44 53:23.77 53:54.38 0:30.61 17:10/M
 

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Mary Garr Fair Oaks Ranch 3977 55 54   35:51.82 36:01.85 0:10.03 11:32/M
2 Sylvia Strong 5055 55 69 4:51.44 40:43.26 41:03.23 0:19.97 13:06/M
3 Vilma Rojas Helotes 3973 57 81 9:56.93 45:48.75 46:16.64 0:27.89 14:44/M
4 Ava Scallion 6073 59 91 12:41.27 48:33.09 49:09.40 0:36.31 15:37/M
5 Lynn Calero San Antonio 4938 56 107 19:05.69 54:57.51 55:39.41 0:41.90 17:40/M
6 Patti Crain San Antonio 4948 56 108 19:05.74 54:57.56 55:39.56 0:42.00 17:40/M
7 Laurie Zertuche 5058 58 137 24:44.76 1:00:36.58 1:01:37.25 1:00.67 19:29/M
8 Wilma Kramer San Antonio TX 5071 56 148 25:51.86 1:01:43.68 1:02:28.82 0:45.14 19:51/M
9 Teresa Sinor San Antonio 5012 55 166 28:02.62 1:03:54.44 1:05:05.25 1:10.81 20:33/M
10 Donna Lutka San Antonio 3708 57 177 41:15.98 1:17:07.80 1:18:04.79 0:56.99 24:48/M
 

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Susan Crumrine Castroville 3956 61 124   58:44.90 59:49.90 1:05.00 18:53/M
2 Carol Heston 4970 61 151 3:23.89 1:02:08.79 1:02:43.21 0:34.42 19:59/M
3 Rubi Sagastume 6063 60 159 4:40.45 1:03:25.35 1:03:42.47 0:17.12 20:23/M
 

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Linda Nevels Fredericksburg TX 5073 69 60   36:42.15 36:52.07 0:09.92 11:48/M
2 Kiyoe Cook-Croeger 5038 66 121 21:36.44 58:18.59 59:08.11 0:49.52 18:45/M
3 Connie Gallegos 3957 65 122 22:02.33 58:44.48 59:50.32 1:05.84 18:53/M
4 Eleanor Elder 3958 69 123 22:02.63 58:44.78 59:50.38 1:05.60 18:53/M
5 Kathleen Dunn 5041 65 168 28:42.06 1:05:24.21 1:06:08.41 0:44.20 21:02/M
6 Lana Sund San Antonio 5020 69 174 38:01.57 1:14:43.72 1:15:52.63 1:08.91 24:01/M
 

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Susan Mustacchio San Antonio 3959 73 125   58:47.15 59:09.78 0:22.63 18:54/M
2 Mary Jane Chisholm San Antonio 3953 70 147 2:55.87 1:01:43.02 1:02:28.37 0:45.35 19:51/M
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Alan Garza 5976 15 1   21:19.02 21:22.76 0:03.74 6:51/M
 

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Caesar Cardenas San Antonio 4941 44 2   22:15.96 22:21.29 0:05.33 7:09/M
 

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Daniel Alba 5905 13 4   22:31.09 22:35.00 0:03.91 7:14/M
2 Nicholas Sunstrom 6217 14 5 0:00.37 22:31.46 22:35.33 0:03.87 7:14/M
3 Cayden Abbott 5032 9 23 5:43.90 28:14.99 28:21.42 0:06.43 9:05/M
4 Ayden Gomez 4959 12 29 7:52.36 30:23.45 30:46.61 0:23.16 9:46/M
5 Benjamin Cantu 4939 14 77 21:24.06 43:55.15 44:28.16 0:33.01 14:07/M
6 Jonathan Rodriguez 6042 14 83 23:54.78 46:25.87 47:03.34 0:37.47 14:55/M
7 Jonis Williams 3952 12 88 24:40.44 47:11.53 48:23.23 1:11.70 15:10/M
8 Truman Chambers San Antonio TX 5077 7 98 30:41.68 53:12.77 53:56.52 0:43.75 17:06/M
9 Julian Martinez 5047 12 111 33:43.99 56:15.08 56:15.08 18:05/M
10 Hudson Pollard 3935 10 117 35:42.79 58:13.88 58:34.58 0:20.70 18:43/M
11 Lawson Pollard 3936 7 119 35:43.14 58:14.23 58:34.98 0:20.75 18:43/M
12 Max Surmons 5023 7 131 37:15.51 59:46.60 1:00:25.76 0:39.16 19:13/M
13 Leonardo Olivarri 4988 9 132 37:31.32 1:00:02.41 1:01:01.38 0:58.97 19:18/M
14 Jacob Sierra 3969 12 138 38:09.06 1:00:40.15 1:01:41.95 1:01.80 19:30/M
15 Jonathan Sierra San Antonio 3966 14 139 38:14.14 1:00:45.23 1:01:47.56 1:02.33 19:32/M
16 Weston Wright 2950 12 167 42:31.02 1:05:02.11 1:06:00.13 0:58.02 20:55/M
17 Joshua Martinez 5046 13 181 1:12:29.18 1:35:00.27 1:35:00.27 30:33/M
 

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Dylan Compton Canyon Lake 4944 19 9   25:15.93 25:23.11 0:07.18 8:07/M
2 Alec Garza 5979 15 25 4:10.16 29:26.09 29:30.24 0:04.15 9:28/M
3 Noah Cook 4947 17 76 18:29.42 43:45.35 44:32.92 0:47.57 14:04/M
4 Dylan Heller 4968 15 116 32:39.33 57:55.26 58:54.60 0:59.34 18:37/M
5 Jared Setzer 5008 17 156 37:39.07 1:02:55.00 1:04:14.72 1:19.72 20:14/M
6 Garrett Sinor 5011 15 165 38:37.57 1:03:53.50 1:05:03.87 1:10.37 20:32/M
 

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Michael Spradlin San Antonio 5015 24 58   36:26.14 36:55.72 0:29.58 11:43/M
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Kevin Pruski Floresville 4998 29 11   25:24.67 25:31.96 0:07.29 8:10/M
2 Hans Gonzales San Antonio TX 5064 27 35 6:33.75 31:58.42 32:04.79 0:06.37 10:17/M
3 Michael Ibarra San Antonio TX 5063 28 45 8:54.26 34:18.93 35:02.28 0:43.35 11:02/M
4 Andrew Walton San Antonio TX 5070 29 50 9:35.40 35:00.07 35:31.71 0:31.64 11:15/M
5 Jarrell Denard 5040 28 114 31:10.20 56:34.87 57:01.40 0:26.53 18:11/M
6 Derek Sefcik 5005 29 163 38:28.62 1:03:53.29 1:05:07.19 1:13.90 20:32/M
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Heath Brown Schertz 3941 32 18   26:52.02 27:57.39 1:05.37 8:38/M
2 Richard Garcia-Lebron San Antonio 4954 30 40 5:55.80 32:47.82 33:33.29 0:45.47 10:32/M
3 Braden Graham San Antonio 4965 33 65 11:44.91 38:36.93 39:18.32 0:41.39 12:25/M
4 Quinton Scallion 6202 33 82 19:28.99 46:21.01 46:50.45 0:29.44 14:54/M
5 Devon Williams San Antonio 3950 31 87 20:17.43 47:09.45 48:24.61 1:15.16 15:10/M
6 Gadrian Salazar 3962 34 96 24:42.47 51:34.49 52:13.80 0:39.31 16:35/M
7 Shayvonna Malcolm 5044 30 185 1:16:41.05 1:43:33.07 1:43:33.07 33:18/M
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 David Manzanares Gunpowder MD 5072 35 3   22:28.27 22:57.90 0:29.63 7:13/M
2 Adam Alder San Antonio 4933 38 21 4:46.62 27:14.89 27:29.69 0:14.80 8:45/M
3 Bobby Prado San Antonio 4994 37 33 9:00.20 31:28.47 31:52.31 0:23.84 10:07/M
4 Jeff Kelly San Antonio 3937 39 52 13:02.14 35:30.41 37:02.81 1:32.40 11:25/M
5 Johnathan Evans 5970 37 84 24:31.68 46:59.95 47:25.14 0:25.19 15:06/M
6 Kris Ratliff Cibolo 4999 39 171 43:38.51 1:06:06.78 1:06:35.57 0:28.79 21:15/M
7 Julio Martinez 5048 38 183 1:13:20.33 1:35:48.60 1:35:48.60 30:48/M
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Clem Surmons 5021 42 27   29:49.79 30:31.03 0:41.24 9:35/M
2 Malcolm Cook 4945 44 28 0:16.53 30:06.32 30:46.56 0:40.24 9:41/M
3 Vikram Pavekh San Antonio TX 5075 40 63 8:38.03 38:27.82 38:41.83 0:14.01 12:22/M
4 Matt Jordan 4977 43 86 17:16.44 47:06.23 47:15.61 0:09.38 15:09/M
5 Brandit Scallion 6083 41 97 23:09.21 52:59.00 53:29.27 0:30.27 17:02/M
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Ben Kalich San Antonio TX 5065 45 8   24:44.37 25:01.38 0:17.01 7:57/M
2 Scott Miller San Antonio 5059 48 13 0:50.43 25:34.80 25:45.28 0:10.48 8:13/M
3 Kumaresh Tv San Antonio TX 5076 45 62 13:41.64 38:26.01 38:40.05 0:14.04 12:21/M
4 Lawrence Sierra 3968 45 140 36:01.55 1:00:45.92 1:01:48.36 1:02.44 19:32/M
5 Charles Steinke Forney 5017 49 145 36:15.54 1:00:59.91 1:01:18.75 0:18.84 19:37/M
6 Jonas Setzer 5009 46 158 38:10.94 1:02:55.31 1:04:15.04 1:19.73 20:14/M
7 Joshua Sund 6213 45 172 49:43.16 1:14:27.53 1:15:36.62 1:09.09 23:56/M
 

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 James Lussier San Antonio TX 5069 51 17   26:36.90 26:51.45 0:14.55 8:33/M
2 David Cuellar San Antonio 4949 54 19 0:29.94 27:06.84 27:12.77 0:05.93 8:43/M
3 Tony McFalls 5051 51 89 21:18.92 47:55.82 48:24.09 0:28.27 15:24/M
4 Philip Strong 5054 54 103 27:08.28 53:45.18 54:05.41 0:20.23 17:17/M
5 Farr Donald 5967 52 104 27:22.26 53:59.16 54:20.72 0:21.56 17:21/M
6 Robert Olivarri 4989 50 136 33:45.78 1:00:22.68 1:01:22.10 0:59.42 19:25/M
7 Anthony Johnson San Antonio 4974 52 142 34:21.80 1:00:58.70 1:01:35.51 0:36.81 19:36/M
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Mcglothlin David 5964 57 34   31:34.95 31:40.66 0:05.71 10:09/M
2 Craig Recker 6022 57 93 19:09.61 50:44.56 51:30.97 0:46.41 16:19/M
3 Chris Crane 6245 58 115 25:27.32 57:02.27 58:08.28 1:06.01 18:20/M
4 William Kroeger 5043 59 120 26:43.21 58:18.16 59:07.32 0:49.16 18:45/M
5 Louis Lendman 3974 59 127 27:48.19 59:23.14 59:51.54 0:28.40 19:06/M
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Don Hudson San Antonio TX 5060 62 66   39:16.16 39:23.79 0:07.63 12:38/M
2 Carl Williamson San Antonio 5031 61 67 0:02.07 39:18.23 39:25.36 0:07.13 12:38/M
3 John Garr 3978 62 74 3:19.03 42:35.19 42:45.78 0:10.59 13:42/M
4 Lanny Scallion 6084 61 92 9:18.58 48:34.74 49:11.65 0:36.91 15:37/M
5 Marcas Smith 5014 62 129 20:24.19 59:40.35 1:00:15.71 0:35.36 19:11/M
6 Ernest Ramos 5052 60 149 22:45.72 1:02:01.88 1:03:09.70 1:07.82 19:56/M
 

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Bob Sheldon 3955 72 31   30:44.03 30:50.94 0:06.91 9:53/M
2 Mike Burke San Antonio 3975 70 72 10:59.85 41:43.88 41:51.92 0:08.04 13:25/M
3 Josh Scott San Antonio TX 5078 70 80 14:34.52 45:18.55 48:58.84 3:40.29 14:34/M
4 Michael Smith San Antonio 3960 73 126 28:06.74 58:50.77 59:13.81 0:23.04 18:55/M
5 Bruce Smith San Antonio 3965 75 143 30:15.12 1:00:59.15 1:01:36.99 0:37.84 19:37/M
6 James Wheeler San Antonio 5029 73 150 31:24.73 1:02:08.76 1:02:43.43 0:34.67 19:59/M
7 Dave Sund 5019 70 173 43:45.50 1:14:29.53 1:15:37.25 1:07.72 23:57/M