Project Brave Pajama Run 2017

Age Group Results

October 22, 2017


Split Second Productions

5k

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Rohini Coorg Houston TX 6467 36 6   26:08.24 26:20.75 0:12.51 8:24/M
 

Female 19 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jayliene Hernandez 6386 13 28   48:10.73 48:21.95 0:11.22 15:29/M
2 Melanie Wedige 6444 16 43 8:04.23 56:14.96 56:36.18 0:21.22 18:05/M
 

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Andrea Williams 6451 22 27   42:55.38 43:12.88 0:17.50 13:48/M
 

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Julie Rowe Houston TX 6466 36 8   29:04.43 29:17.26 0:12.83 9:21/M
2 Martha Mixon 6420 30 14 5:00.30 34:04.73 34:16.05 0:11.32 10:57/M
3 Leah Stinson Houston TX 6468 36 17 7:47.30 36:51.73 37:05.02 0:13.29 11:51/M
4 Hollye Pickett 6432 31 20 8:47.89 37:52.32 38:08.51 0:16.19 12:11/M
5 Sharon Frattalone 6400 39 21 9:13.17 38:17.60 38:32.49 0:14.89 12:19/M
6 Xochitl Spearman 6438 34 22 9:13.74 38:18.17 38:32.52 0:14.35 12:19/M
7 Laura Berryman 6404 37 32 23:48.80 52:53.23 53:04.85 0:11.62 17:00/M
8 Marisa Valdez 6442 32 46 27:55.73 57:00.16 57:18.82 0:18.66 18:20/M
 

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Dana Runge 6435 41 9   33:27.18 33:46.59 0:19.41 10:45/M
2 Lydia Charles 6390 47 19 4:21.13 37:48.31 37:59.86 0:11.55 12:09/M
3 Shannon Nelson 6427 49 23 6:01.08 39:28.26 39:43.80 0:15.54 12:41/M
4 Veronica Farias 6397 41 25 6:26.32 39:53.50 40:04.94 0:11.44 12:49/M
5 Rebecca Hirsch San Antonio 6465 40 26 7:11.71 40:38.89 40:47.34 0:08.45 13:04/M
6 Dana Williams 6453 49 35 20:36.41 54:03.59 54:20.78 0:17.19 17:23/M
7 Jeri Case 6389 48 41 21:48.32 55:15.50 55:31.55 0:16.05 17:46/M
8 Tracy Ballard 6385 48 42 21:48.33 55:15.51 55:30.27 0:14.76 17:46/M
9 Rochele Nicolas-Wedige 6428 44 44 22:49.96 56:17.14 56:38.58 0:21.44 18:06/M
 

Female 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Rashmi Sarlashkar 6437 50 12   33:56.47 34:10.88 0:14.41 10:55/M
2 Deanna Keesee 6410 54 16 1:15.14 35:11.61 35:26.17 0:14.56 11:19/M
3 Donna Andrews 6381 54 29 15:50.26 49:46.73 50:01.63 0:14.90 16:00/M
4 Jodi Markwardt 6454 54 30 15:55.25 49:51.72 50:06.93 0:15.21 16:02/M
5 Anjie Pickett 6431 57 31 16:21.84 50:18.31 50:35.14 0:16.83 16:10/M
6 Ginger Mathy 6414 58 36 21:13.24 55:09.71 55:26.34 0:16.63 17:44/M
7 Darlene Kilpatrick 6411 57 37 21:13.61 55:10.08 55:26.70 0:16.62 17:44/M
8 Sara Hersh 6406 52 38 21:14.38 55:10.85 55:26.84 0:15.99 17:44/M
9 Sandra Jones 6409 52 39 21:14.83 55:11.30 55:25.70 0:14.40 17:45/M
10 Martha Bonugli 6387 64 40 21:16.75 55:13.22 55:29.63 0:16.41 17:45/M
11 Maritza Parra 6429 50 47 23:03.73 57:00.20 57:18.45 0:18.25 18:20/M
 

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Alex Rosales 6396 12 1   20:46.26 20:52.63 0:06.37 6:41/M
 

Male 20 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Jacob Lopez 6413 10 4   24:00.28 24:07.98 0:07.70 7:43/M
2 Max Morales 6426 8 7 2:12.39 26:12.67 26:19.51 0:06.84 8:25/M
3 Diego Morales 6421 12 10 9:37.81 33:38.09 33:45.84 0:07.75 10:49/M
4 Douglas Morales 6422 11 13 9:57.73 33:58.01 34:05.07 0:07.06 10:55/M
5 Austin Hagen 6403 9 33 29:18.38 53:18.66 53:30.02 0:11.36 17:08/M
 

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Ernesto Rosales San Antonio TX 6471 33 2   22:10.53 22:17.59 0:07.06 7:08/M
2 Joe Lopez San Antonio 6464 39 3 1:49.52 24:00.05 24:07.91 0:07.86 7:43/M
3 Jason Padilla 6461 34 5 1:58.71 24:09.24 24:23.25 0:14.01 7:46/M
 

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Eduardo Morales 6423 42 15   34:35.03 34:43.74 0:08.71 11:07/M
2 Randy Baldwin 6384 40 18 2:47.19 37:22.22 37:32.34 0:10.12 12:01/M
3 David Ayers 6382 46 45 22:24.90 56:59.93 57:18.50 0:18.57 18:19/M
4 Raymond Ochoa 6459 46 48 42:31.16 1:17:06.19 1:17:18.01 0:11.82 24:47/M
 

Male 50 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Time Back Chip Time Gun Time Chip Diff Pace
1 Dan Andrews 6380 54 11   33:51.27 34:00.56 0:09.29 10:53/M
2 Rowland Pickett 6433 58 24 5:43.29 39:34.56 39:51.05 0:16.49 12:43/M
3 Billy Williams 6452 54 34 20:10.02 54:01.29 54:19.15 0:17.86 17:22/M