Shiner Beer Run

Overall Results

November 12, 2018



10K

  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
1 Mark Dent Austin 1483 31 M 1:Overall     40:16.70 6:30/M
2 Casey Roth Victoria 1721 48 M 1:Master     43:06.44 6:57/M
3 Mark Harmon Houston 1822 44 M 1:40-44     43:45.32 7:03/M
4 Gregor Mina San Antonio 1831 0 M 1: 0- 0     44:17.26 7:09/M
5 Topher Rinek Austin 1709 33 M 1:30-34     44:22.48 7:09/M
6 Jon Ethridge Houston 1877 23 M 1:20-24     44:48.12 7:14/M
7 Lee Banta Houston 1424 31 M 2:30-34     45:05.88 7:16/M
8 Glenn Brown Austin 1447 39 M 1:35-39     45:32.67 7:21/M
9 Anna Marie Ricondo San Antonio 1937 44 F 1:Overall     45:33.44 7:21/M
10 John Martinez San Antonio 1860 33 M 3:30-34     45:37.88 7:21/M
11 Tony Yamanaka Austin 1797 33 M 4:30-34     46:04.52 7:26/M
12 Marc Hendel San Antonio 1828 28 M 1:25-29     46:14.52 7:27/M
13 Lee Eldridge Wharton 1492 36 M 2:35-39     46:48.50 7:33/M
14 Andre Smith San Antonio 1935 31 M 5:30-34     47:07.57 7:36/M
15 Kyle Finkel Houston 1504 14 M 1: 1-14     47:08.45 7:36/M
16 Glenn Reed Austin 1703 53 M 1:50-54     47:15.02 7:37/M
17 Dominick Cuppetilli Austin 1899 25 M 2:25-29     47:24.60 7:39/M
18 Gabby Traxler San Antonio 1867 48 F 1:Master     47:38.19 7:41/M
19 Gustavo Roman Jr College Station 1718 24 M 2:20-24     47:38.30 7:41/M
20 Ryan Kowtun Austin 1604 35 M 3:35-39     47:53.90 7:43/M
21 Todd Ballengee Austin 1928 49 M 1:45-49     48:08.64 7:46/M
22 Wren Wickliffe Bastrop 1789 51 M 2:50-54     48:12.54 7:46/M
23 Bryson Hagan Yoakum 1540 19 M 1:15-19     48:23.40 7:48/M
24 Lori Lopez San Antonio 1622 44 F 1:40-44     48:36.99 7:50/M
25 Cristobal Almanza Round Rock 1908 32 M 6:30-34     48:38.49 7:51/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
26 Richard Derington Austin 1484 47 M 2:45-49     49:00.86 7:54/M
27 Iain Mott Austin 1663 36 M 4:35-39     49:01.57 7:54/M
28 Madeleine Banta Houston 1423 30 F 1:30-34     49:03.59 7:55/M
29 Thomas Mason Pittman Castroville 1692 15 M 2:15-19     49:04.75 7:55/M
30 Pete Pittman Los Alamos 1876 52 M 3:50-54     49:07.04 7:55/M
31 Jessica Holt Houston 1562 33 F 2:30-34     49:17.31 7:57/M
32 Betty Vance 1919 49 F 1:45-49     49:28.79 7:59/M
33 John Luna Victoria 1625 46 M 3:45-49     49:35.70 8:00/M
34 Justin Shiner San Antonio 555 41 M 2:40-44     49:40.36 8:01/M
35 Ed Heierman Keller 1551 56 M 1:55-59     49:43.95 8:01/M
36 Bobby Pittman Castroville 1690 47 M 4:45-49     49:48.09 8:02/M
37 Lola Somera Houston 1747 14 F 1: 1-14     49:50.85 8:02/M
38 Eddie Gonzalez San Antonio 1532 44 M 3:40-44     49:54.27 8:03/M
39 Jarrod Boyd Victoria 1821 36 M 5:35-39     50:02.79 8:04/M
40 Paul Rozsypal Victoria 1724 57 M 2:55-59     50:13.03 8:06/M
41 Karel Schnebele Katy 1737 33 F 3:30-34     50:37.64 8:10/M
42 Amanda Gamewell Victoria 1520 38 F 1:35-39     50:45.65 8:11/M
43 Robert Blaser Austin 1913 39 M 6:35-39     50:45.85 8:11/M
44 Adriane Vanzo La Vernia 1776 44 F 2:40-44     51:02.29 8:14/M
45 Ty Newman Lehi 424 47 M 5:45-49     51:10.95 8:15/M
46 Matthew Wicke Pearland 1833 36 M 7:35-39     51:13.05 8:16/M
47 Kelly Foster Austin 1508 49 M 6:45-49     51:16.99 8:16/M
48 Jp Lascalere Bentonville 1612 40 M 4:40-44     51:22.94 8:17/M
49 Jimmy Howard Uvalde 272 57 M 3:55-59     51:28.05 8:18/M
50 Miles McHale 1934 31 M 7:30-34     51:32.16 8:19/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
51 Alberto Torres Mckinney 1866 27 M 3:25-29     51:33.64 8:19/M
52 Hank Alexander East Bernard 1409 48 M 7:45-49     51:38.21 8:20/M
53 Lauren Olson Richardson 436 31 F 4:30-34     51:59.09 8:23/M
54 Alejandro Rios Longview 1710 22 M 3:20-24     52:00.23 8:23/M
55 Leanne Field Houston 1503 36 F 2:35-39     52:03.40 8:24/M
56 Chris Elliott Austin 1495 32 M 8:30-34     52:06.07 8:24/M
57 Donna Crowley Sugar Land 1470 53 F 1:50-54     52:13.19 8:25/M
58 Sarah Tronicek 1917 18 F 1:15-19     52:30.10 8:28/M
59 Krystle Zuniga Austin 1801 33 F 5:30-34     52:43.48 8:30/M
60 Ofelia Elizondo Victoria 1494 38 F 3:35-39     52:53.75 8:32/M
61 Paula Hadsall Tyler 1539 49 F 2:45-49     53:03.89 8:33/M
62 Erhchun Tarkington Sugar Land 1758 38 F 4:35-39     53:13.80 8:35/M
63 Brittney Brunner Hempstead 1449 31 F 6:30-34     53:18.01 8:36/M
64 Chad Hall Victoria 1878 43 M 5:40-44     53:26.85 8:37/M
65 Lisa Webster New Braunfels 1840 33 F 7:30-34     53:46.62 8:40/M
66 Benjamin Mersman Victoria 1845 22 M 4:20-24     53:47.87 8:40/M
67 Kendi Sparks Austin 1750 37 F 5:35-39     53:50.91 8:41/M
68 Mac Hutchens Victoria 1568 40 M 6:40-44     53:53.54 8:41/M
69 Ashley Padgett Pflugerville 1885 43 F 3:40-44     54:02.22 8:43/M
70 Juan Ocampo Bothell 1874 36 M 8:35-39     54:02.83 8:43/M
71 Melinda Van Dyk Bothell 1875 37 F 6:35-39     54:03.08 8:43/M
72 Jonathan Laas Austin 1872 32 M 9:30-34     54:03.88 8:43/M
73 Mary Beth Bartkus Sugar Land 1427 56 F 1:55-59     54:07.82 8:44/M
74 Miles Guelker Shiner 1535 31 M 10:30-34     54:29.35 8:47/M
75 Anthony Galletto Liberty Hill 1518 60 M 1:60-64     54:30.35 8:47/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
76 Kelli Kenney Austin 1590 36 F 7:35-39     54:35.54 8:48/M
77 Dawn Milewski Victoria 1653 45 F 3:45-49     54:36.67 8:48/M
78 Mark Nelson Grapevine 1665 28 M 4:25-29     54:39.81 8:49/M
79 Theresa Mooney Austin 1659 67 F 1:65-69     54:46.34 8:50/M
80 Fernando Lopez Buda 1620 45 M 8:45-49     54:55.14 8:51/M
81 Becca Puckett Victoria 1698 33 F 8:30-34     55:01.54 8:52/M
82 Blair Waltman-Alexin Austin 1909 31 F 9:30-34     55:01.77 8:52/M
83 Lindsay Howarth Dallas 1564 33 F 10:30-34     55:07.41 8:53/M
84 Taylor Wingo Wimberley 1939 33 F 11:30-34     55:07.59 8:53/M
85 Amanda Martindale Austin 1631 37 F 8:35-39     55:08.86 8:54/M
86 Hannah Jechow Pflugerville 1572 24 F 1:20-24     55:14.22 8:55/M
87 Lindsay Miller Sour Lake 1654 41 F 4:40-44     55:22.04 8:56/M
88 Alison Wartsbaugh Victoria 1785 48 F 4:45-49     55:26.24 8:56/M
89 Jennifer Garcia Shiner 1522 33 F 12:30-34     55:37.88 8:58/M
90 Jaewon Shim Austin 1744 15 M 3:15-19     55:39.93 8:59/M
91 Nicholas Stich Austin 1753 34 M 11:30-34     55:50.10 9:00/M
92 Aron Seeley Mckinney 1863 34 M 12:30-34     55:52.84 9:01/M
93 Stephen Salas Cedar Park 1729 44 M 7:40-44     56:00.78 9:02/M
94 Clayton Zacha Belton 1799 31 M 13:30-34     56:04.71 9:03/M
95 Brett McFarland San Antonio 1643 30 M 14:30-34     56:04.75 9:03/M
96 Heather Sullivan Austin 1757 34 F 13:30-34     56:07.10 9:03/M
97 Natascha Arismendi San Antonio 1416 45 F 5:45-49     56:10.49 9:04/M
98 Nick Canedo San Antonio 1454 27 M 5:25-29     56:10.66 9:04/M
99 Isaac Bernal San Antonio 1435 27 M 6:25-29     56:11.84 9:04/M
100 Christopher Perez Alvin 1680 45 M 9:45-49     56:13.58 9:04/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
101 Teresa Gaccetta Victoria 1517 42 F 5:40-44     56:15.30 9:04/M
102 Amanda Vorpahl Wimberly 1780 28 F 1:25-29     56:19.52 9:05/M
103 Melissa Danchak Euless 1474 45 F 6:45-49     56:21.78 9:05/M
104 Jayme Johnson New Braunfels 1575 49 M 10:45-49     56:27.85 9:06/M
105 Lauren Timmens Austin 1762 37 F 9:35-39     56:29.21 9:07/M
106 Tracy Lowery Leander 1623 50 F 2:50-54     56:29.89 9:07/M
107 Melisa Leal Austin 1613 47 F 7:45-49     56:33.38 9:07/M
108 Martha Bagwell San Antonio 1420 36 F 10:35-39     56:37.42 9:08/M
109 Laura Frei Rockdale 1513 46 F 8:45-49     56:37.76 9:08/M
110 Nick Vega Austin 1827 28 M 7:25-29     56:43.51 9:09/M
111 Bill Dellinger Angelton 1482 53 M 4:50-54     56:44.08 9:09/M
112 Courtney Waldren Austin 1902 50 F 3:50-54     56:46.36 9:09/M
113 Elyssa Kane San Antonio 1584 39 F 11:35-39     56:54.37 9:11/M
114 Dee-Ann Dobson Corpus Christi 1834 62 F 1:60-64     57:00.64 9:12/M
115 Savannah Martinez Grapevine 1632 28 F 2:25-29     57:03.39 9:12/M
116 Kelly Eldridge Wharton 1493 39 F 12:35-39     57:03.41 9:12/M
117 Matt Fielding College Station 1820 36 M 9:35-39     57:06.70 9:13/M
118 Shelby McNamara Bryan 1648 24 F 2:20-24     57:17.06 9:14/M
119 Megan Klesel Hockley 1596 21 F 3:20-24     57:19.40 9:15/M
120 Marshall Bishop Shiner 1437 47 M 11:45-49     57:27.64 9:16/M
121 Jeremie Conley Pflugerville 1884 43 M 8:40-44     57:35.25 9:17/M
122 Ashley Arnold College Station 1417 33 F 14:30-34     57:38.04 9:18/M
123 John Arnold College Station 1418 31 M 15:30-34     57:38.08 9:18/M
124 Keith Hanson Irving 1903 33 M 16:30-34     57:44.95 9:19/M
125 Joe Hopf Haubstadt 1563 62 M 2:60-64     57:47.12 9:19/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
126 Amy Eskew Austin 166 33 F 15:30-34     57:52.20 9:20/M
127 Talour Venable Euless 1779 32 F 16:30-34     57:53.40 9:20/M
128 Laura Blaser Austin 1912 36 F 13:35-39     58:05.57 9:22/M
129 Carolann Lewis Leander 1809 45 F 9:45-49     58:09.03 9:23/M
130 Cesar Miranda Martinez Monterrey 1655 51 M 5:50-54     58:11.17 9:23/M
131 Skylar Broughton New Braunfels 1842 23 F 4:20-24     58:13.82 9:23/M
132 Ron Kuntz San Antonio 1859 54 M 6:50-54     58:23.82 9:25/M
133 Tino Briones Robstown 1852 47 M 12:45-49     58:31.02 9:26/M
134 Jamie South College Station 1749 36 F 14:35-39     58:46.88 9:29/M
135 Emily Hobart Keller 1855 22 F 5:20-24     58:47.60 9:29/M
136 Amy Holland Spicewood 1560 58 F 2:55-59     59:02.75 9:31/M
137 Brittney King Belton 1595 27 F 3:25-29     59:07.61 9:32/M
138 Hector Morales Victoria 1660 39 M 10:35-39     59:16.89 9:34/M
139 Jen Kerr Austin 1592 32 F 17:30-34     59:20.08 9:34/M
140 Katharine Reed Brazoria 1704 41 F 6:40-44     59:22.40 9:35/M
141 Alyson McDonald Fort Worth 1641 46 F 10:45-49     59:27.33 9:35/M
142 Debbie Allen Cedar Park 1410 40 F 7:40-44     59:27.97 9:35/M
143 Diane Cummings Killeen 1471 42 F 8:40-44     59:28.25 9:35/M
144 Jessie Vallerga Killeen 1775 27 F 4:25-29     59:28.88 9:35/M
145 John Moriarity Killeen 1662 29 M 8:25-29     59:33.44 9:36/M
146 Shaun Worley Leander 1795 40 M 9:40-44     59:40.86 9:37/M
147 Marcy Herndon Shiner 1826 41 F 9:40-44     59:48.02 9:39/M
148 John Gohmert Victoria 1530 63 M 3:60-64     1:00:00.52 9:41/M
149 Stephanie Gonzalez Columbus 1531 46 F 11:45-49     1:00:02.35 9:41/M
150 Nancy Schiller Coupland 1814 48 F 12:45-49     1:00:09.72 9:42/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
151 Bo Wingo Wimberley 1790 34 M 17:30-34     1:00:10.31 9:42/M
152 Aimee Shiner San Antonio 556 42 F 10:40-44     1:00:13.00 9:43/M
153 Ben Isenberg San Angelo 1857 37 M 11:35-39     1:00:17.22 9:43/M
154 Amber Isenberg San Angelo 1856 35 F 15:35-39     1:00:17.62 9:43/M
155 Stephanie Harrell Round Rock 1545 47 F 13:45-49     1:00:18.55 9:44/M
156 Heide Garrett Hallettsville 1525 51 F 4:50-54     1:00:21.73 9:44/M
157 Kristian Hayes Carrollton 1548 43 M 10:40-44     1:00:23.11 9:44/M
158 Milton Frei Rockdale 1514 50 M 7:50-54     1:00:26.25 9:45/M
159 Kate Fowler Devine 1509 41 F 11:40-44     1:00:29.39 9:45/M
160 Sue Oviedo Bergheim 1673 51 F 5:50-54     1:00:31.70 9:46/M
161 Rachel Harper Grapevine 1938 36 F 16:35-39     1:00:32.87 9:46/M
162 George Langdon Austin 1610 43 M 11:40-44     1:00:33.98 9:46/M
163 Danielle Holsomback Lufkin 1838 31 F 18:30-34     1:00:40.41 9:47/M
164 Andrew Webster New Braunfels 1841 37 M 12:35-39     1:00:40.67 9:47/M
165 Stephanie Buckley Kyle 1853 31 F 19:30-34     1:00:41.89 9:47/M
166 Maria Marin Rosenberg 1911 57 F 3:55-59     1:00:42.90 9:47/M
167 Lela Coker Austin 1464 31 F 20:30-34     1:00:51.75 9:49/M
168 Matt Bauer Yoakum 1428 33 M 18:30-34     1:00:54.35 9:49/M
169 Melissa Worley Leander 1794 42 F 12:40-44     1:00:57.78 9:50/M
170 Drew Thurman Cypress 1933 48 M 13:45-49     1:01:01.65 9:50/M
171 Amy Hayes Carrollton 1549 41 F 13:40-44     1:01:01.74 9:50/M
172 Rachel Winkle Temple 1792 30 F 21:30-34     1:01:03.96 9:51/M
173 Cassandra PeŃ▒a Astoria 1677 28 F 5:25-29     1:01:22.06 9:54/M
174 Jared Adams Round Rock 1404 31 M 19:30-34     1:01:26.01 9:55/M
175 Megan Baker Austin 1421 40 F 14:40-44     1:01:26.45 9:55/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
176 Teresa Davis Houston 1883 57 F 4:55-59     1:01:26.48 9:55/M
177 John Perkins Cedar Creek 1682 83 M 1:70-99     1:01:28.56 9:55/M
178 Richard Brower El Paso 1446 59 M 4:55-59     1:01:46.99 9:58/M
179 Stephanie Schladitz Krum 1736 25 F 6:25-29     1:01:57.73 10:00/M
180 Aaron Kaspar Lake Jackson 1586 37 M 13:35-39     1:02:02.89 10:00/M
181 Mozhgon Vafaee Austin 1772 26 F 7:25-29     1:02:03.89 10:00/M
182 Susan Vacula Victoria 1920 52 F 6:50-54     1:02:09.51 10:01/M
183 Kyla Elston Georgetown 1496 50 F 7:50-54     1:02:11.21 10:02/M
184 Alyson Gindler Georgetown 1528 53 F 8:50-54     1:02:12.20 10:02/M
185 Stephen Ray Plano 1894 27 M 9:25-29     1:02:13.65 10:02/M
186 Haley Simmang Victoria 1745 25 F 8:25-29     1:02:17.55 10:03/M
187 Tresa Wold San Antonio 1868 45 F 14:45-49     1:02:19.66 10:03/M
188 Suzanne Kuntz San Antonio 1858 45 F 15:45-49     1:02:19.94 10:03/M
189 Martha Sanford Tomball 1733 36 F 17:35-39     1:02:26.47 10:04/M
190 Jennifer Colligan Richmond 1465 39 F 18:35-39     1:02:36.66 10:06/M
191 Rachel Heard Victoria 1550 48 F 16:45-49     1:02:41.34 10:07/M
192 Casey Housworth Victoria 1880 45 M 14:45-49     1:02:48.34 10:08/M
193 Eric Garcia Katy 1521 44 M 12:40-44     1:02:52.47 10:08/M
194 Graham Kenney Austin 1591 41 M 13:40-44     1:02:53.63 10:09/M
195 Shelley Norton Austin 1668 38 F 19:35-39     1:02:53.73 10:09/M
196 Nick Weiland San Antonio 1832 33 M 20:30-34     1:03:04.10 10:10/M
197 Cindy Pena Spring 1788 49 F 17:45-49     1:03:16.39 10:12/M
198 Arturo Vega San Antonio 1892 60 M 4:60-64     1:03:18.35 10:13/M
199 Sam Vega San Antonio 1893 17 M 4:15-19     1:03:30.69 10:15/M
200 Harrison Stinnett Austin 1754 26 M 10:25-29     1:03:41.02 10:16/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
201 April Alexander Schertz 1931 44 F 15:40-44     1:03:46.61 10:17/M
202 Allison McGehee Victoria 1804 26 F 9:25-29     1:03:46.74 10:17/M
203 Elda Hernandez Cedar Park 1914 41 F 16:40-44     1:03:51.04 10:18/M
204 Pat Roller Shiner 1714 53 M 8:50-54     1:03:54.93 10:18/M
205 Joshua Powell Cypress 1808 35 M 14:35-39     1:03:58.42 10:19/M
206 Sarah Norkin Austin 1667 29 F 10:25-29     1:03:59.93 10:19/M
207 Sara Kuecker San Antonio 1830 28 F 11:25-29     1:04:00.51 10:19/M
208 Stephen Hunter Gonzales 285 65 M 1:65-69     1:04:00.67 10:19/M
209 Melissa Rogers Austin 1712 52 F 9:50-54     1:04:07.17 10:20/M
210 Christina Yamanaka Austin 1796 34 F 22:30-34     1:04:12.16 10:21/M
211 Michelle Sandquist Austin 1732 46 F 18:45-49     1:04:13.38 10:21/M
212 Linda Lopez Austin 1621 33 F 23:30-34     1:04:16.64 10:22/M
213 Stacey Davis Gonzales 129 46 F 19:45-49     1:04:18.39 10:22/M
214 Ryan McKenna Austin 1647 41 M 14:40-44     1:04:19.79 10:22/M
215 Joy Johnson Luling 1576 54 F 10:50-54     1:04:28.46 10:24/M
216 Liz Bear Cypress 1807 35 F 20:35-39     1:04:33.96 10:25/M
217 Brenda Gohmert 1529 57 F 5:55-59     1:04:42.22 10:26/M
218 Kressia Rodriguez Houston 1711 39 F 21:35-39     1:04:43.13 10:26/M
219 William Byrd Helotes 1453 55 M 5:55-59     1:04:46.83 10:27/M
220 Jessica Berger Victoria 1434 39 F 22:35-39     1:04:47.71 10:27/M
221 Eric Rejcek Bastrop 1706 35 M 15:35-39     1:04:55.88 10:28/M
222 Justine Garza Austin 1895 45 F 20:45-49     1:05:03.84 10:30/M
223 Taylor Schroeter Victoria 1843 23 F 6:20-24     1:05:13.19 10:31/M
224 Morgan Anderson Renton 1415 35 F 23:35-39     1:05:23.75 10:33/M
225 Lynette Coles 1924 44 F 17:40-44     1:05:25.57 10:33/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
226 Sara Rohan Victoria 1713 26 F 12:25-29     1:05:27.85 10:33/M
227 Collin Valis Austin 1774 29 F 13:25-29     1:05:41.64 10:36/M
228 Dennis Boedeker Horseshoe Bay 1442 61 M 5:60-64     1:05:42.27 10:36/M
229 Stephanie Hall Wimberley 1542 34 F 24:30-34     1:05:43.32 10:36/M
230 Christopher Galletto Alvarado 1519 32 M 21:30-34     1:05:50.45 10:37/M
231 Victoria Pecina Somerset 1846 23 F 7:20-24     1:06:02.95 10:39/M
232 Lisa Somera Houston 1748 48 F 21:45-49     1:06:20.85 10:42/M
233 Craig McClure Driftwood 1639 57 M 6:55-59     1:06:26.59 10:43/M
234 Kelle Pilat Victoria 1686 38 F 24:35-39     1:06:35.08 10:44/M
235 Cindy Pittman Castroville 1689 46 F 22:45-49     1:06:37.37 10:45/M
236 Debra Williams San Antonio 1904 56 F 6:55-59     1:06:47.07 10:46/M
237 Jared Wallis Cuero 1784 49 M 15:45-49     1:06:57.02 10:48/M
238 Valerie Dale Converse 1472 39 F 25:35-39     1:07:07.07 10:50/M
239 Stephen Williams 1918 59 M 7:55-59     1:07:08.29 10:50/M
240 Douglas Griffth 1921 49 M 16:45-49     1:07:15.06 10:51/M
241 Jeff Brecht Nacogdoches 1886 45 M 17:45-49     1:07:21.13 10:52/M
242 Lauren Scott Houston 1740 26 F 14:25-29     1:07:21.99 10:52/M
243 Lori Popp Hallettsville 1693 49 F 23:45-49     1:07:29.58 10:53/M
244 Susan Adams Beaumont 1925 57 F 7:55-59     1:07:34.20 10:54/M
245 Kaitlin Kindred Katy 1593 30 F 25:30-34     1:07:40.65 10:55/M
246 Heather Barrow Brookshire 1426 47 F 24:45-49     1:07:41.98 10:55/M
247 Tyler Hirsch New Braunfels 1888 25 M 11:25-29     1:08:04.60 10:59/M
248 Cortney Martin Houston 1630 36 F 26:35-39     1:08:08.80 10:59/M
249 Lauren Duerksen Austin 1916 32 F 26:30-34     1:08:09.24 11:00/M
250 Shannon Cunningham Austin 120 44 F 18:40-44     1:08:20.55 11:01/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
251 Jamie McElroy Victoria 1642 52 F 11:50-54     1:08:35.73 11:04/M
252 Jose Espinosa San Antonio 1500 46 M 18:45-49     1:08:37.74 11:04/M
253 Katie Fennell Martindale 1502 33 F 27:30-34     1:08:41.01 11:05/M
254 Malory Lee Houston 1923 29 F 15:25-29     1:08:47.37 11:06/M
255 Han Bui Houston 1450 35 F 27:35-39     1:08:48.14 11:06/M
256 Xavier Hernandez Manor 1907 26 M 12:25-29     1:08:53.15 11:07/M
257 Maureen Weaver Tampa 1837 31 F 28:30-34     1:08:56.92 11:07/M
258 Mark Oliver 1915 37 M 16:35-39     1:08:57.82 11:07/M
259 Kelli Garrett Austin 1854 33 F 29:30-34     1:08:58.29 11:07/M
260 Brittany Roller Shiner 1716 26 F 16:25-29     1:09:00.20 11:08/M
261 Brent Adcock Lubbock 1406 55 M 8:55-59     1:09:00.81 11:08/M
262 Sheila Heierman Keller 1552 52 F 12:50-54     1:09:03.05 11:08/M
263 Yvonne Harper-Hill Round Rock 1544 47 F 25:45-49     1:09:11.21 11:10/M
264 Jennifer Read Friendswood 1702 51 F 13:50-54     1:09:22.47 11:11/M
265 Allison Clegg Lafayette 1463 30 F 30:30-34     1:09:22.88 11:11/M
266 Ruth Mescall Giddings 1871 63 F 2:60-64     1:09:28.41 11:12/M
267 Stephen Phillips Arlington 1684 63 M 6:60-64     1:09:36.73 11:14/M
268 Courtney King Springboro 1594 40 F 19:40-44     1:09:43.61 11:15/M
269 Katherine Klingle Victoria 1597 60 F 3:60-64     1:09:44.13 11:15/M
270 Bernice Sepulveda Lavernia 1940 51 F 14:50-54     1:09:46.95 11:15/M
271 Stacie Ringleb-Krutilek El Campo 1803 45 F 26:45-49     1:09:59.06 11:17/M
272 Melissa Kohler Katy 1601 43 F 20:40-44     1:09:59.55 11:17/M
273 Bridgette Escobedo Bastrop 164 46 F 27:45-49     1:10:04.40 11:18/M
274 Sarah Schuhmacher Houston 1738 29 F 17:25-29     1:10:07.12 11:19/M
275 Gayle Hawkins Round Rock 1849 69 F 2:65-69     1:10:22.01 11:21/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
276 Blanca Kilpatrick Bryan 1896 36 F 28:35-39     1:10:32.09 11:23/M
277 Earl Landry Gonzales 1824 48 M 19:45-49     1:10:51.85 11:26/M
278 Holly Topolski Austin 2639 31 F 31:30-34     1:11:06.00 11:28/M
279 Daniela Spano Austin 1941 29 F 18:25-29     1:11:06.59 11:28/M
280 Amy Miori 1922 43 F 21:40-44     1:11:08.52 11:28/M
281 Michelle Hall Victoria 1879 43 F 22:40-44     1:11:20.13 11:30/M
282 Scott Klar San Antonio 1906 27 M 13:25-29     1:11:20.32 11:30/M
283 Arturo Arredondo San Antonio 1897 28 M 14:25-29     1:11:23.92 11:31/M
284 David Conley Hutto 1869 40 M 15:40-44     1:11:29.21 11:32/M
285 Miranda Conley Hutto 1870 46 F 28:45-49     1:11:29.60 11:32/M
286 Eric Weiss Houston 1929 34 M 22:30-34     1:11:41.48 11:34/M
287 Paige Toman Hockley 1765 27 F 19:25-29     1:11:48.71 11:35/M
288 Kathleen Hoffer El Campo 1558 48 F 29:45-49     1:11:52.54 11:35/M
289 Marianna Uriegas Eagle Pass 1771 24 F 8:20-24     1:12:06.10 11:38/M
290 Ryan Popp San Antonio 1695 26 M 15:25-29     1:12:06.45 11:38/M
291 Casey Paulk Skiatook 1675 35 M 17:35-39     1:12:15.85 11:39/M
292 Justin Jones Tulsa 1580 40 M 16:40-44     1:12:17.19 11:40/M
293 Kimberly Landry Gonzales 1823 47 F 30:45-49     1:12:22.55 11:40/M
294 Anne Epstein Austin 1499 42 F 23:40-44     1:12:26.34 11:41/M
295 Lesley Janak Yoakum 1571 24 F 9:20-24     1:12:28.88 11:41/M
296 Pamela Sullivan Katy 1926 56 F 8:55-59     1:12:31.91 11:42/M
297 John Schultz Hallettsville 1739 49 M 20:45-49     1:12:33.76 11:42/M
298 Melissa Leopold Hallettsville 1615 55 F 9:55-59     1:12:35.93 11:42/M
299 Erika Tolan San Antonio 1764 38 F 29:35-39     1:12:51.85 11:45/M
300 Stacey Armstrong Cypress 1812 48 M 21:45-49     1:12:55.50 11:46/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
301 Kelley Armstrong Cypress 1811 44 F 24:40-44     1:12:55.95 11:46/M
302 Kaylie Ochoa Manor 1669 27 F 20:25-29     1:12:56.82 11:46/M
303 Kathryn Yurkovich Austin 1798 47 F 31:45-49     1:13:16.17 11:49/M
304 Joey Vargas Amarillo 1777 41 M 17:40-44     1:13:19.54 11:50/M
305 Deborah Maly Spring 1628 68 F 3:65-69     1:13:25.68 11:50/M
306 Ileana Lozano Houston 1624 45 F 32:45-49     1:13:25.83 11:50/M
307 Megan McIntire College Station 1645 39 F 30:35-39     1:13:35.13 11:52/M
308 Rick Salvo Austin 1806 52 M 9:50-54     1:13:35.43 11:52/M
309 Kandace Stevens Floresville 1839 32 F 32:30-34     1:13:36.65 11:52/M
310 Corbin Winkle Temple 1791 28 M 16:25-29     1:13:57.61 11:56/M
311 Mathew Mastrilli Belton 1637 27 M 17:25-29     1:14:02.73 11:56/M
312 Kyle Eckelkamp Austin 1490 27 M 18:25-29     1:14:03.53 11:57/M
313 Cali Franks San Antonio 1891 23 F 10:20-24     1:14:06.39 11:57/M
314 Cole McDonald 2882 28 M 19:25-29     1:14:08.83 11:57/M
315 Jessica Rickey Clute 1708 32 F 33:30-34     1:14:16.37 11:59/M
316 Jeff Atkins Blessing 1898 48 M 22:45-49     1:14:29.38 12:01/M
317 Katrina Kucera Edna 1848 38 F 31:35-39     1:14:31.00 12:01/M
318 Rachel Winkenwerder Shiner 1890 38 F 32:35-39     1:14:34.37 12:02/M
319 Kimberly Holub Schulenburg 265 26 F 21:25-29     1:14:44.70 12:03/M
320 Lindsey Perry Lockhart 1847 27 F 22:25-29     1:14:46.74 12:04/M
321 Molly Mastrilli Belton 1636 27 F 23:25-29     1:15:06.36 12:07/M
322 Allison Brune San Antonio 1448 26 F 24:25-29     1:15:09.29 12:07/M
323 Colleen Guevara Hallettsville 1536 40 F 25:40-44     1:15:16.35 12:08/M
324 Sabrina Roth Victoria 1720 38 F 33:35-39     1:15:47.96 12:13/M
325 Jill Brandt Bellville 1851 37 F 34:35-39     1:16:06.31 12:16/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
326 Doug Rudy San Antonio 1725 46 M 23:45-49     1:16:12.64 12:17/M
327 Patrick Guevara Hallettsville 1537 42 M 18:40-44     1:16:25.94 12:20/M
328 Luis Alvarez San Antonio 16 37 M 18:35-39     1:16:33.07 12:21/M
329 Bernice Resendez San Antonio 501 34 F 34:30-34     1:16:35.90 12:21/M
330 Lola Mullen Austin 1829 37 F 35:35-39     1:17:01.33 12:25/M
331 Marty Adcock Anton 1407 58 F 10:55-59     1:17:05.75 12:26/M
332 Paul Holmes Mountain City 1561 58 M 9:55-59     1:17:16.25 12:28/M
333 Randy Becker Bridge City 1429 62 M 7:60-64     1:17:20.68 12:28/M
334 Elizabeth Tilley Katy 1865 38 F 36:35-39     1:17:36.22 12:31/M
335 Ashley Hermes Yoakum 1554 32 F 35:30-34     1:17:39.66 12:31/M
336 Brooke Zamzow Victoria 1800 38 F 37:35-39     1:17:40.24 12:32/M
337 Megan Davidson Alvin 1475 26 F 25:25-29     1:17:41.53 12:32/M
338 Lisa Adams Round Rock 1405 29 F 26:25-29     1:17:48.22 12:33/M
339 Janine Osterberg New Braunfels 1672 52 F 15:50-54     1:18:03.87 12:35/M
340 Jessica Arias Placedo 1927 39 F 38:35-39     1:18:13.16 12:37/M
341 Jessica Scruggs Round Rock 1741 40 F 26:40-44     1:18:20.69 12:38/M
342 Bailey Ross Belton 1719 28 M 20:25-29     1:18:21.34 12:38/M
343 Cari Lynn Siegel Shiner 1901 39 F 39:35-39     1:18:25.85 12:39/M
344 Haley McFarland Houston 1644 30 F 36:30-34     1:18:34.92 12:40/M
345 Maci McDonald 2883 29 F 27:25-29     1:18:45.17 12:42/M
346 Elizabeth Rothrock Waelder 1722 37 F 40:35-39     1:18:55.47 12:44/M
347 Kay Roller Shiner 1715 52 F 16:50-54     1:18:57.03 12:44/M
348 Lauren Rene Pittman Castroville 1691 17 F 2:15-19     1:19:01.15 12:45/M
349 Andrew Hunter Houston 1567 34 M 23:30-34     1:19:08.06 12:46/M
350 Stephanie Becker Shiner 1430 30 F 37:30-34     1:19:11.05 12:46/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
351 Jeff Dublin Schertz 1488 51 M 10:50-54     1:19:14.54 12:47/M
352 Rebecca Dublin Schertz 1487 49 F 33:45-49     1:19:14.71 12:47/M
353 Lenore Sassman Schertz 1734 44 F 27:40-44     1:19:14.92 12:47/M
354 Stewart Russell Pasadena 1862 50 M 11:50-54     1:19:27.23 12:49/M
355 Michelle Russell Pasadena 1861 49 F 34:45-49     1:19:27.68 12:49/M
356 Sandra Bench San Antonio 1433 43 F 28:40-44     1:19:42.31 12:51/M
357 Ashley Hubenak Bishop 1566 23 F 11:20-24     1:19:51.66 12:53/M
358 Amy Kocian Victoria 1600 32 F 38:30-34     1:20:08.02 12:55/M
359 Leslie Ulrich Cuero 1770 36 F 41:35-39     1:20:13.78 12:56/M
360 Diana Wagner Caldwell 1783 40 F 29:40-44     1:20:14.00 12:56/M
361 Linda Clark Houston 1873 67 F 4:65-69     1:20:31.91 12:59/M
362 Jennifer Jeffery Garwood 1573 48 F 35:45-49     1:20:33.26 13:00/M
363 Yatish Nerur Austin 1666 22 M 5:20-24     1:20:43.79 13:01/M
364 Lisa Clark Kansas City 1932 44 F 30:40-44     1:20:51.21 13:02/M
365 Marion Martinez San Antonio 1633 49 F 36:45-49     1:20:51.87 13:02/M
366 Laurie Kaplan San Antonio 1805 58 F 11:55-59     1:20:52.29 13:03/M
367 Tamsen Barrett Austin 1425 37 F 42:35-39     1:21:12.59 13:06/M
368 Lori Steffek Hallettsville 1752 51 F 17:50-54     1:21:16.46 13:06/M
369 Bianca Diaz San Antonio 1485 27 F 28:25-29     1:21:30.69 13:09/M
370 Brian Padden Austin 1900 65 M 2:65-69     1:21:31.51 13:09/M
371 Tesha Landry Gonzales 1825 20 F 12:20-24     1:21:50.85 13:12/M
372 Francisco Calica Beeville 1810 63 M 8:60-64     1:22:06.74 13:15/M
373 Levi Strauss Victoria 1755 9 M 2: 1-14     1:22:08.38 13:15/M
374 Emily Gertson 1942 38 F 43:35-39     1:22:22.31 13:17/M
375 Deana Helmer Goliad 1553 50 F 18:50-54     1:22:34.11 13:19/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
376 Daniel Gerlach Austin 214 36 M 19:35-39     1:22:52.04 13:22/M
377 Keri Belcher Austin 1432 26 F 29:25-29     1:23:17.75 13:26/M
378 Barbara Kubecka Shiner 1606 56 F 12:55-59     1:23:17.79 13:26/M
379 Nikki Goszyk Sugar Land 1533 36 F 44:35-39     1:23:26.27 13:27/M
380 Michelle Hoefling Yorktown 1557 40 F 31:40-44     1:23:30.25 13:28/M
381 Bri Frerich Sugar Land 1516 28 F 30:25-29     1:23:31.62 13:28/M
382 Will Frerich Sugar Land 1515 28 M 21:25-29     1:23:33.70 13:29/M
383 Michelle Garza Port Lavaca 1526 51 F 19:50-54     1:24:04.50 13:34/M
384 Tammy Friddle San Antonio 1905 47 F 37:45-49     1:24:06.27 13:34/M
385 Jill Jackson Hutto 1569 52 F 20:50-54     1:24:17.57 13:36/M
386 Stephanie Reimondo League City 1705 54 F 21:50-54     1:24:30.52 13:38/M
387 Lisa Gendusa San Marcos 1527 57 F 13:55-59     1:24:36.40 13:39/M
388 Gillian Mauro Live Oak 1817 12 F 2: 1-14     1:24:45.73 13:40/M
389 Dylan Graham Austin 1534 29 M 22:25-29     1:24:48.92 13:41/M
390 Ben Pena 1930 58 M 10:55-59     1:25:16.63 13:45/M
391 Erica Strohman Katy 600 40 F 32:40-44     1:25:22.08 13:46/M
392 Suzanne Dillon Copperas Cove 1486 46 F 38:45-49     1:25:53.00 13:51/M
393 Elise Parma San Antonio 1674 43 F 33:40-44     1:25:53.02 13:51/M
394 Mary Rowland Big Spring 1723 53 F 22:50-54     1:25:59.76 13:52/M
395 Martin Mauro Live Oak 1816 44 M 19:40-44     1:26:49.61 14:00/M
396 Veronica Mauro Live Oak 1819 41 F 34:40-44     1:27:01.30 14:02/M
397 Jeffrey Brubaker Cedar Park 71 35 M 20:35-39     1:27:02.29 14:02/M
398 Melinda Salinas Castroville 1731 45 F 39:45-49     1:27:29.27 14:07/M
399 David Thomas Killeen 1761 55 M 11:55-59     1:27:33.28 14:07/M
400 Jodie Faltysek East Bernard 1501 45 F 40:45-49     1:27:36.80 14:08/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
401 Lindsay Garrett Spring 1523 31 F 39:30-34     1:27:48.30 14:10/M
402 Julia Egler Austin 1491 27 F 31:25-29     1:27:57.91 14:11/M
403 John Rohan La Grange 515 44 M 20:40-44     1:28:18.89 14:15/M
404 Logan Wenske Yoakum 1787 22 M 6:20-24     1:29:12.51 14:23/M
405 Betty Melton Round Top 1650 67 F 5:65-69     1:29:48.71 14:29/M
406 Jo Ann Holba Bellville 1559 64 F 4:60-64     1:29:50.94 14:29/M
407 Lindsey Cox Hockley 1469 66 F 6:65-69     1:29:51.79 14:30/M
408 Courtney Durbin Dickinson 1835 35 F 45:35-39     1:30:04.70 14:32/M
409 Kyle Wilson Pasadena 1836 30 M 24:30-34     1:30:05.18 14:32/M
410 Denise Renaghan San Antonio 1707 52 F 23:50-54     1:30:48.80 14:39/M
411 Nora Ramos-Bernheimer Cibolo 1701 41 F 35:40-44     1:31:23.18 14:44/M
412 Glen Bernheimer Cibolo 1436 50 M 12:50-54     1:31:23.88 14:44/M
413 Andrea Guerra Rosenberg 1910 24 F 13:20-24     1:32:46.60 14:58/M
414 Kristi Piper Danbury 1688 44 F 36:40-44     1:33:11.35 15:02/M
415 Natalie Mauro Live Oak 1818 12 F 3: 1-14     1:33:14.25 15:02/M
416 Nicholas Russell Pasadena 1728 16 M 5:15-19     1:34:07.35 15:11/M
417 Theresa Krecmer Magnolia 1605 59 F 14:55-59     1:34:28.10 15:14/M
418 Ashley Ruiz Round Rock 1726 37 F 46:35-39     1:34:36.62 15:15/M
419 Graciela Ochoa Manor 1670 51 F 24:50-54     1:34:40.93 15:16/M
420 Reina Torres Pflugerville 1766 31 F 40:30-34     1:35:54.17 15:28/M
421 Phelecia Neal Seguin 1664 33 F 41:30-34     1:35:57.45 15:29/M
422 Mark Jemelka Yoakum 1574 56 M 12:55-59     1:36:00.16 15:29/M
423 Tamara Pausewang Sheridan 1676 45 F 41:45-49     1:36:21.86 15:32/M
424 Robert Kneifel Shiner 1598 48 M 24:45-49     1:36:23.12 15:33/M
425 Chris Melton Cypress 1652 34 M 25:30-34     1:36:51.21 15:37/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
426 Anna Tarver Beeville 1759 32 F 42:30-34     1:36:53.16 15:38/M
427 Cynthia Copeland Houston 1467 41 F 37:40-44     1:36:54.85 15:38/M
428 Mike Jones Burleson 1577 42 M 21:40-44     1:37:01.82 15:39/M
429 Steven Garrett Austin 209 34 M 26:30-34     1:37:26.84 15:43/M
430 John Garrett Aprin 1524 32 M 27:30-34     1:37:27.13 15:43/M
431 Lindsey Kucharski Austin 327 37 F 47:35-39     1:37:27.78 15:43/M
432 Sarah Day Austin 1477 41 F 38:40-44     1:38:19.80 15:51/M
433 Christina Malek Pflugerville 1627 40 F 39:40-44     1:38:34.17 15:54/M
434 Michele Hammers Richmond 1543 55 F 15:55-59     1:38:52.54 15:57/M
435 Jo Sawyer San Antonio 1735 64 F 5:60-64     1:38:56.35 15:57/M
436 Heather Kainer Weimar 1583 48 F 42:45-49     1:39:25.99 16:02/M
437 Michelle Delgado Angleton 1481 51 F 25:50-54     1:40:04.19 16:08/M
438 Melinda Danchak San Antonio 1473 49 F 43:45-49     1:40:14.71 16:10/M
439 Lisa Freese Wharton 1512 56 F 16:55-59     1:40:31.40 16:13/M
440 Vandita Shah Sugar Land 1743 34 F 43:30-34     1:42:06.49 16:28/M
441 Heidi Kluber San Antonio 319 33 F 44:30-34     1:42:23.29 16:31/M
442 Breanne Hirsch New Braunfels 1889 26 F 32:25-29     1:42:55.83 16:36/M
443 Amy Hirsch New Braunfels 1887 50 F 26:50-54     1:42:56.51 16:36/M
444 Trisha Balzomo Austin 1850 31 F 45:30-34     1:43:51.28 16:45/M
445 Trevor Russell Pasadena 1727 22 M 7:20-24     1:44:10.28 16:48/M
446 Daniela Salazar Pasadena 1730 24 F 14:20-24     1:44:11.51 16:48/M
447 Alexis Melton Cypress 1651 36 F 48:35-39     1:45:22.31 17:00/M
448 Layla Altman Spicewood 1414 35 F 49:35-39     1:45:48.35 17:04/M
449 Emily Phillips Buda 1685 29 F 33:25-29     1:45:48.66 17:04/M
450 Andi Tuggle Cedar Park 1769 42 M 22:40-44 1 16:43.82 1:46:20.79 17:09/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
451 Amanda Suchadoll Columbus 1756 29 F 34:25-29     1:47:10.47 17:17/M
452 Rachel Decamp Elgin 1480 30 F 46:30-34     1:47:18.58 17:18/M
453 Val Decamp Elgin 1478 68 M 3:65-69     1:47:19.27 17:19/M
454 Nancy Decamp Elgin 1479 68 F 7:65-69     1:47:19.64 17:19/M
455 Joe Puente Carrollton 1699 55 M 13:55-59     1:47:21.76 17:19/M
456 Daniela Wabbel Coupland 1781 32 F 47:30-34     1:47:47.61 17:23/M
457 Kelly Jones Pflugerville 1579 37 M 21:35-39     1:47:48.74 17:23/M
458 Jess Moreno Pflugerville 1661 32 F 48:30-34     1:47:49.25 17:23/M
459 Shelley Jones Pflugerville 1578 37 F 50:35-39     1:47:49.51 17:23/M
460 Corinne Pinter Sugar Land 1687 39 F 51:35-39     1:48:05.53 17:26/M
461 Stacey Mitchell San Antonio 1657 43 F 40:40-44     1:48:08.05 17:26/M
462 Carmen Long Round Rick 1618 70 F 1:70-99     1:49:23.10 17:39/M
463 Betty Harris Austin 1546 66 F 8:65-69     1:49:26.55 17:39/M
464 Casey Jozwiak Blanco 1582 28 F 35:25-29     1:49:51.52 17:43/M
465 Victoria Atkinson Coldspring 1419 50 F 27:50-54     1:49:51.72 17:43/M
466 Jessica McClure Buda 1640 33 F 49:30-34     1:50:02.72 17:45/M
467 Tristan Welch Spicewood 1786 39 M 22:35-39     1:51:24.86 17:58/M
468 Carolee Perez Victoria 458 47 F 44:45-49     1:56:29.54 18:47/M
469 Chelsea Cornelius Austin 1881 34 F 50:30-34     1:56:43.27 18:50/M
470 Terri Breen Columbus 1444 48 F 45:45-49     1:57:34.16 18:58/M
471 Bill Breen Columbus 1443 61 M 9:60-64     1:57:37.97 18:58/M
472 Heidi Sperger League City 1751 58 F 17:55-59     1:57:43.47 18:59/M
473 Trish Priest Columbus 1696 62 F 6:60-64     1:58:43.46 19:09/M
474 Julie Candela Weimar 1813 51 F 28:50-54     1:58:46.87 19:09/M
475 Susan McClure Driftwood 1638 57 F 18:55-59     1:59:13.03 19:14/M
 
  ------- Check ------- Total Total
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Time Pace
476 Mary Champagne Austin 1460 53 F 29:50-54     1:59:15.19 19:14/M
477 Sarah Ford Austin 1507 42 F 41:40-44     1:59:16.99 19:14/M
478 Mitzi Logan Kingsland 1815 57 F 19:55-59     2:00:16.60 19:24/M
479 Margie Knippel Columbus 1599 71 F 2:70-99     2:00:19.01 19:24/M
480 Arnie Hageman Columbus 1541 77 M 2:70-99     2:00:19.55 19:24/M
481 Mitchell Franz Yoakum 1511 28 M 23:25-29     2:00:41.68 19:28/M